› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Będą zmiany w programie Rodzina 500 plus?

› dzieci i rodzina ponad rok temu    4.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 0 / 0%
A A A
Będą zmiany w programie Rodzina 500 plus?

Partie opozycyjne już od dłuższego czasu postulują zmiany w Programie Rodzina 500 plus. Póki co nic z tego nie wynika. Jak mówi sie w kuluarach nowe rozwiązania mogą pojawić się jednak na konwencji PiS, która odbędzie się w dniu 14 kwietnia.... 

Gdzie mogą pojawić się zmiany? Trudno powiedzieć. Jednym z pomysłów, który się dość często pojawia jest przyznanie pieniędzy już na pierwsze dziecko, ale w niższej kwocie. Wskazuje się jednocześnie, że nie jest sprawiedliwe, że pomoc z programu trafia do rodziców, którzy zarabiajż bardzo dużo. Rozwiązaniem w tym przypadku miałoby być wprowadzenie progu dochodowego dla wszystkich, którzy chcieliby z programu skorzystać.

Jeszcze inną zmianę przedstawił niedawno temu PSL, który postuluje podwyższenie progu uprawniającego do świadczenia "500 plus" na pierwsze dziecko. Członkowie tej partii chcą, aby świadczenie wypłacane było nie na podstawie progu dochodowego wynoszącego 800 zł, ale połowy minimalnego wynagrodzenia za pracę (w 2018 r. roku to 1050 zł). W przypadku zaś, gdy członkiem rodziny jest dziecko niepełnosprawne, ludowcy chcą, by próg dochodowy 1200 zł został zastąpiony progiem w wysokości 3/4 minimalnego wynagrodzenia za pracę (aktualnie 1575 zł).

Czy te (i inne) propozycje zostaną uwzględnione dowiemy się już wkrótce.

Obecnie programem tym objęta jest niewiele ponad połowa dzieci. Dlatego nie można go nazwać ani powszechnym, ani sprawiedliwym

– poinformowała w ostatnich dniach dziennikarzy "Rzeczpospolitej" Magdalena Kochan, wiceprzewodnicząca Komisji Polityki Społecznej i Rodziny.

o tym, że nie jest wykluczone, że na konwencji PiS w dniu 14 kwietnia pojawią się propozycje nowych rozwiązań w programie Rodzina 500 plus wspominał niedawno poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Śniadek. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Akcjat4
ponad rok temu 4
Po kraju jeżdżą mobilne bilbordy z wizerunkami ministrów. Populistyczna akcja Platformy nazwana „konwojem wstydu” dociera do kolejnych miast. W Koszalinie wystąpił z tej okazji poseł Gawłowski. Nasz reporter zauważył pewną kartkę zatytułowaną „Przekaz dla struktur”. Udało nam się zrobić jej zdjęcie. Takie wytyczne dostali politycy Platformy Obywatelskiej w całym kraju. Jak czytamy w „przekazie dla struktur”: „Są chciwi, nie wiedzą co to skrupuły”, „Ukrywali swoje prawdziwe oblicze, żeby wyborcy dali im dostęp do publicznej kasy”, „Dla PiS Polska to nie obowiązek, to po prostu łatwe pieniądze”. Niektóre sformułowania są wyjątkowo aroganckie: "Użyli podstępu i fałszu, żeby zdobyć władzę nad Polakami", "Jeśli teraz nie damy im po łapach, to kolejne zastępy chciwych polityków z PiS sięgną po pieniądze Polaków".
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Roman
ponad rok temu ocena: 50%  3
Ludowcy mają rację. Można by też pozbawić dodatku 500 + tych obywateli, u których dochód na członka rodziny przekracza np. 3000 zł. Natychmiast powstanie możliwość utworzenia funduszu 550 +. I jakiż sukces propagandowy dla p. posła Kaczyńskiego. I jaka pomoc dla naprawdę ubogich!
odpowiedz oceń komentarz 1 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
ponad rok temu ocena: 100%  2
POdatek belki,POdatek vat na ubranka dla dzieci.....
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ gość
ponad rok temu ocena: 86%  1
Jak te s........y mają jeszcze czelność zabierać w tej sprawie głos!
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.