› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

„Bajeczne lato” - warsztaty literackie i ilustratorskie w CSE „Światowid”

› rozwój i edukacja ponad rok temu    15.05.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Choć do ich rozpoczęcia zostało jeszcze trochę czasu, planowanie wypoczynku warto zacząć już teraz. Młodzi twórcy i „artystyczne dusze” mogą skorzystać z zaproszenia Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Propozycją na lato, która umożliwi rozwijanie zainteresowań, przy jednoczesnej świetnej zabawie, jest oferta warsztatów literackich i ilustratorskich.

W terminie 3 – 7 lipca br. w godzinach 9:00 – 15:00 w „Światowidzie” realizowane będą zajęcia literackie. Znakomicie odnajdą się na nich młodzi wielbiciele książek, mali poeci i pisarze, marzący o napisaniu bestsellera oraz dzieci i młodzież, która chciałaby się pobawić słowem pisanym. Uczestnicy, razem z pisarką – Wiolettą Piasecką, poznają najciekawsze dzieła światowej i polskiej literatury, odkryją tajniki warsztatu pisarskiego oraz spróbują swoich sił w tworzeniu różnorodnych form literackich.

Do pragnących rozwijać swój talent plastyczny, adresowane są zajęcia ilustratorskie. Artysta grafik, Jarosław Gach, w pierwszym etapie, przybliży młodym twórcom wybrane prace będące efektem warsztatów literackich, następnie zaprezentuje podstawy powstawania komiksu czy postaci rysunkowych. Młodzi artyści będą mogli tworzyć własne dzieła, stanowiące ilustracje do prac literackich. Zajęcia realizowane będą w terminie 10 – 14 lipca br. w godzinach 9:00 – 15:00.

Warsztaty literackie i ilustratorskie, dedykowane są dzieciom i młodzieży w wieku 10¬ - 15 lat. Odbywać się będą w grupach max. 20 osobowych. O zakwalifikowaniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmuje Aleksandra Bednarczuk pod nr tel. 55/ 611 20 59 lub adresem e-mail: aleksandra.bednarczuk@swiatowid.elblag.pl. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Miejsce zajęć - Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu ( pl. K. Jagiellończyka 1).

Półkolonie literackie i ilustratorskie w CSE „Światowid” są częścią projektu „Bajeczne wspomnienia ze szkolnej ławki”. Prace powstałe podczas ich trwania publikowane będą na stronach internetowych CSE „Światowid” oraz na wystawie, kończącej całość działań.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.