› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Alstom przekazał odblaski dla najmłodszych uczniów

› bieżące ponad rok temu    12.09.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Alstom przekazał odblaski dla najmłodszych uczniów

Spółka Alstom Power w Elblągu jak co roku przekazała policjantom odblaskowe światełka. Jak co roku również, trafią one za naszym pośrednictwem do wszystkich pierwszoklasistów w regionie. Już niedługo odbędą się w szkołach spotkania, podczas, których policjanci będą mówili najmłodszym o bezpieczeństwie podczas drogi „do” i „ze” szkoły.

Głównym celem akcji „Z Alstom bezpieczniej na drodze” jest edukacja komunikacyjna dzieci oraz kształtowanie nawyków właściwego zachowania się na drodze, w tym przede wszystkim używania przez pieszych elementów odblaskowych.

Spółka ALSTOM Power w Elblągu, wzorem lat ubiegłych zakupiła światełka odblaskowe, które zostaną wręczone około 1400 uczniom klas I szkół podstawowych miasta i powiatu elbląskiego. Odblaski będą wręczane na początku roku szkolnego przez policjantów dzielnicowych, policjantów drogówki oraz prewencji kryminalnej, w czasie edukacyjnych spotkań z najmłodszymi. Policjanci będą poruszać tematy związane z bezpieczeństwem drogowym, ale także te dotyczące sposobów unikania zachowań sprzyjających powstawaniu różnego rodzaju zagrożeń w życiu codziennym.

Dlaczego ważne są odblaski?

Ważnym elementem poprawiającym bezpieczeństwo są odblaski. Dzięki nim kierowca widzi pieszego czy rowerzystę z odległości nawet 150 metrów, osobę bez odblasków dostrzega natomiast z odległości około 30 metrów. Warto, więc używać odblasków pamiętając, że pieszy, rowerzysta, czy motorowerzysta w starciu z samochodem, zawsze jest na straconej pozycji, a dzięki odblaskom jest widoczny, a przez to bezpieczniejszy na drodze.

Tekst i fot.: asp. Krzysztof Nowacki oficer prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.