› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Alergia u dzieci – częsty problem

ponad rok temu    15.04.2013
Grzegorz Wiśniewski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Alergia u dzieci – częsty problem

„Chyba mam alergię”, „moje dziecko ma objawy alergiczne” – coraz częściej słychać podobne teksty wgronie rodziny i znajomych. Czy rzeczywiście alergia jest tak powszechna, czy to tylko swoista moda i najprostsze wytłumaczenie każdego problemu z powtarzającym się kaszlem, katarem czy zmianami skórnymi?

Faktem jest, że około 50% ludzi ma ryzyko rozwoju alergii zapisane w genach. Jeżeli rodzice są alergikami, to ryzyko wystąpienia alergii u dzieci jest bardzo wysokie, szczególnie gdy zarówno u mamy, jak i taty istnieje identyczny rodzaj alergii. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym zagrożenie jest mieszkanie w dużym mieście.

Częstym problemem jest to, że czasami rodzice nawet nie wiedzą o tym, że ich dziecko może być alergikiem. Pojawiający się katar, kichanie i kaszel uznają za zwykłe przeziębienie. Zaczerwienienie skóry mogą rozpoznać jako przegrzanie organizmu lub mechaniczne obtarcie skóry. Oczywiście, może się okazać, że pokrzywka u dziecka nie ma podłoża alergicznego, podobnie napady kaszlu nie muszą być przejawem występowania alergii. Dlatego właśnie dziecko powinno się bardzo dokładnie obserwować, a powtarzających się objawów absolutnie nie wolno ignorować.

Domowe sposoby leczenia alergii u dzieci też nie są korzystnym rozwiązaniem. Po prostu, niezbędne jest postawienie dobrej diagnozy, aby nie tylko dopasować optymalny przebieg leczenia, ale przede wszystkim, aby też mieć pełną kontrolę nad chorobą. W tym miejscu warto wspomnieć o ciekawym i bardzo potrzebnym Programie Diagnostyka Alergii, skierowanym do dzieci od trzeciego do osiemnastego roku życia (www.luxmed.pl). Program zapewnia całościowe podejście do problemu alergii u dzieci, a więc niezbędne konsultacje, dokładne badania i najlepszy, perfekcyjnie dopasowany plan leczenia, aby maksymalnie zredukować wszelkie nieprzyjemne objawy alergii.

Przebieg dolegliwości alergicznych u dzieci nie jest identyczny – w zasadzie każdy przypadek ma swoją historię. Zdarza się, że objawy alergii u dzieci samoistnie ustępują (może być to spowodowane rozwojem układu odpornościowego i dojrzewaniem dziecka), albo po alergii pokarmowej nie występuje alergia wziewna. Jednak, bez odpowiedniej diagnozy i przede wszystkim bez indywidualnie dobranego sposobu leczenia rodzice ryzykują tym, że alergia u dzieci nie tylko może wpłynąć niekorzystnie na rozwój jego organizmu, ale także na zdrowie

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.