› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Akcja Nie bij mnie - kochaj mnie!

› bieżące ponad rok temu    7.04.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
 fot. nadesłane

Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu wraz z Studenckim Kołem Naukowym Myśli Społecznej i Politycznej SENEKA włączają się do akcji „Nie bij mnie - kochaj mnie!” organizowanej już po raz drugi przez WOŚP w całej Polsce 16 kwietnia 2014 roku.

W grudniu 2013 roku po raz pierwszy pluszaki czekały na przechodniów na przystankach, ulicach, parkach w Warszawie, Zielonej Górze, Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Rzeszowie, Poznaniu i Zduńskiej Woli. Nie były to jednak zwykłe misie - każdy z nich miał swoją historię. Często trudną i pełną niemiłych wspomnień.

Celem tej akcji, było zwrócenie uwagi przechodniów. Organizatorzy chcieli sprawić, że zatrzymają się na chwilę, przeczytają co pluszowy miś ma im do powiedzenia. Liczyła się reakcja! Chcieli pokazać, że warto jest podejść do małej, bezbronnej osoby. Sprawdzić co się dzieje, REAGOWAĆ! Fundacja WOŚP tworząc “Akcję MIŚ” chciała zwrócić uwagę na problem przemocy wobec dzieci. W dniach od 7 do 11 kwietnia br. w głównym holu budynku PWSZ w Elblągu przy al. Grunwaldzkiej 137 zostaną wystawione specjalne kartony, w których będzie można zostawiać pluszaki.

Poszukujemy chętnych do pomocy w dniach 14. 04 - 15. 04. 2014 r. przy przygotowywaniu maskotek oraz roznoszeniu ich do wybranych punktów na terenie Elblągu dnia 14.04.2014 r. Zainteresowanych pomocą prosimy o zgłoszenie się do Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu przy ulicy Zw. Jaszczurczego 17 (pokój 26).

Aleksandra Thiede
Biuro Promocji i Współpracy z Zagranicą
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.