› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

Akademickie spotkanie licealistów

› bieżące miesiąc temu    2.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 256 / 100%
A A A
Akademickie spotkanie licealistów fot. Nadesłane

Pod hasłem „zrównoważonego rozwoju" 4 listopada 2022 r. odbędzie się inauguracja roku szkolno- akademickiego 2022/2023 - „Dzień z pasją" w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi w Elblągu.

- Uroczystość inauguracyjna odbędzie się o godz. 11.00 w auli szkolnej. Udział w niej wezmą uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, wykładowcy i pracownicy naukowi zaprzyjaźnionych uczelni wyższych oraz zaproszeni goście. Wykład inauguracyjny „Tajniki zrównoważonego rozwoju" wygłoszą: dr hab. Małgorzata Gawrycka, dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz dr Michał Tomczak i dr Paweł Wityk - zapowiada Agnieszka Antoniuk-Rumak, wicedyrektor II LO.

„Dzień z Pasją" jest dedykowany głównie uczniom klas pierwszych. Oprócz wykładów odbędzie się szereg warsztatów oraz dyskusja panelowa.

Idea zrównoważonego rozwoju omawiana będzie w wielu aspektach - od biologii i ekologii, przez motoryzację i technikę do stylu życia i arytmetyki modularnej. Jednym z tematów konferencji będzie kanał żeglugowy przez Mierzeję Wiślaną i związane z nim perspektywy rozwoju portu morskiego w Elblągu.

Wśród zaproszonych gości są: dr Magdalena Gliniecka-Rękawik (PPP nr 1 w Elblągu), komisarz Wiktor Kaczmarek oraz aspirant Agnieszka Kudosz (Komenda Miejska Policji w Elblągu, Wydział Ruchu Drogowego), inż. mgr Paweł Lefelbajn (Politechnika Warszawska), inż. Dariusz Mroczka (dyrektor Działu Technicznego i Rozwoju firmy Rockfin), prof. Andrzej Groth (Uniwersytet Gdański), prof. dr hab. Krzysztof Luks, dr Justyna Kobos (Uniwersytet Gdański, Wydział Oceanografii i Geografii), dr Agata Rychter (dyrektor Instytutu Politechnicznego, Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu) oraz dr hab. Małgorzata Gawrycka (dziekan Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej) oraz dr Michał Tomczak i dr Paweł Wityk (WZiE PG).

Zespół II LO

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.