› bieżące |
ponad rok temu
22.11.2021 Marcin Mongiałło komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Rodzice 7-letniej elblążanki otrzymali niedawno diagnozę: "nieoperowalny, rozlany guz pnia mózgu o wymiarach 40 na 40 mm, z uciskiem na wodociąg mózgu". Poinformowali, że w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nikt nie dał im choćby cienia nadziei, aby "ta istotka, mała kruszynka miała szanse". Płacz, lament... Nie poddali się jednak i postanowili walczyć o przyszłość dla swojego dziecka.
Zaczęli szukać pomocy wszędzie, uruchomili rozległe kontakty. Zostali poinformowani, że klinika w Zurychu w Szwajcarii specjalizuje się w leczeniu nowotworów głowy. Rodzice dziewczynki poznali historię dzieci, które "skazywane w Polsce na pewną śmierć", po otrzymaniu pomocy w tej klinice wciąż żyją, nawet po wielu latach. Okazało się zatem, że jest nadzieja, także na trwałe wyleczenie. Dlatego postanowili, że zrobią wszystko, aby zebrać potrzebną kwotę i uwartować życie swojej córki.
Sprawa obecnie wygląda nastepująco: szwajcarska klinika dysponuje precyzyjną metodą pobierania biopsji z wykonywaniem badań molekularnych, co sprawia, że można wdrożyć odpowiednio dobrane leczenie onkologiczne dla rozpoznanego typu nowotworu na znacznie wyższym poziomie niż w Polsce metodami u nas niestosowanymi.
W piątek, 19 listopada 2021 r., rodzice dziewczynki przesłali do kliniki w Zurychu wyniki badań i zapis tomografii komputerowej. We wtorek, 23 listopada 2021 r., odbędzie się wideokonferencja z profesorami zatrudnionymi w Szwajcarii. Wówczas poznają szczegóły i sposób terapii, jaki zaproponują szwajcarscy lekarze, termin i koszty.
Obecnie zbierają pieniądze na leczenie i konsultacje. Już dziś wiadomo, że koszty będą duże. Co więcej, muszą być gotowi na zapłatę z góry, aby była możliwość podjęcia specjalistycznej pomocy medycznej.
Prawdopodobne leczenie będzie składało się z dwóch etapów:
- etap 1 – związany z wykonaniem biopsji, badaniami oraz wykonanie zastawki komorowo-otrzewnej bądź alternatywnej metody wewnątrzczaszkowej wraz z kosztami pobytu i podróży może sięgać nawet 500 000 zł;
- tap 2 – obejmie leczenie onkologiczne, które zostanie wdrożone na podstawie przeprowadzonych badań.
Liczy się czas.
Link do strony za pośrednictwem której możecie pomóc i na której możecie znaleźć więcej informacji (aktualizacje):
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |