› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

7-letnia elblążanka walczy o życie. Pomóżmy ją uratować! Liczy się czas

› bieżące ponad rok temu    22.11.2021
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
7-letnia elblążanka walczy o życie. Pomóżmy ją uratować! Liczy się czas  fot. archiwum prywatne

Rodzice 7-letniej elblążanki otrzymali niedawno diagnozę: "nieoperowalny, rozlany guz pnia mózgu o wymiarach 40 na 40 mm, z uciskiem na wodociąg mózgu". Poinformowali, że  w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie nikt nie dał im choćby cienia nadziei, aby "ta istotka, mała kruszynka miała szanse". Płacz, lament... Nie poddali się jednak i postanowili walczyć o przyszłość dla swojego dziecka. 

Zaczęli szukać pomocy wszędzie, uruchomili rozległe kontakty. Zostali poinformowani, że klinika w Zurychu w Szwajcarii specjalizuje się w leczeniu nowotworów głowy. Rodzice dziewczynki poznali historię dzieci, które "skazywane w Polsce na pewną śmierć", po otrzymaniu pomocy w tej klinice wciąż żyją, nawet po wielu latach. Okazało się zatem, że jest nadzieja, także na trwałe wyleczenie. Dlatego postanowili, że zrobią wszystko, aby zebrać potrzebną kwotę i uwartować życie swojej córki.

Sprawa obecnie wygląda nastepująco: szwajcarska klinika dysponuje precyzyjną metodą pobierania biopsji z wykonywaniem badań molekularnych, co sprawia, że można wdrożyć odpowiednio dobrane leczenie onkologiczne dla rozpoznanego typu nowotworu na znacznie wyższym poziomie niż w Polsce metodami u nas niestosowanymi.

W piątek, 19 listopada 2021 r., rodzice dziewczynki przesłali do kliniki w Zurychu wyniki badań i zapis tomografii komputerowej.  We wtorek, 23 listopada 2021 r., odbędzie się wideokonferencja z profesorami zatrudnionymi w Szwajcarii. Wówczas poznają szczegóły i sposób terapii, jaki zaproponują szwajcarscy lekarze, termin i koszty.

Obecnie zbierają pieniądze na leczenie i konsultacje. Już dziś wiadomo, że koszty będą duże. Co więcej, muszą być gotowi na zapłatę z góry, aby była możliwość podjęcia specjalistycznej pomocy medycznej.

Prawdopodobne leczenie będzie składało się z dwóch etapów:

- etap 1 – związany z wykonaniem biopsji, badaniami oraz wykonanie zastawki komorowo-otrzewnej bądź alternatywnej metody wewnątrzczaszkowej wraz z kosztami pobytu i podróży może sięgać nawet 500 000 zł;

- tap 2 – obejmie leczenie onkologiczne, które zostanie wdrożone na podstawie przeprowadzonych badań.

Liczy się czas.

Link do strony za pośrednictwem której możecie pomóc i na której możecie znaleźć więcej informacji (aktualizacje):

https://zrzutka.pl/5yxy3d

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 8
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.