› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

6 grudnia mikołajki. Jakie atrakcje dla dzieci zostały przygotowane w naszym mieście?

› dzieci i rodzina ponad rok temu    5.12.2017
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
6 grudnia mikołajki. Jakie atrakcje dla dzieci zostały przygotowane w naszym mieście?

6 grudnia (środa), mikołajki. Postanowiliśmy sprawdzić jakie atrakcje w tym dniu zostały w naszym mieście przygotowane dla najmłodszych elblążan. Okazało się, że jest ich całkiem sporo.

Uroczyste rozświetlenie elbląskiej choinki

6 grudnia na ul Stary Rynek przed Ratuszem Staromiejskim zostanie rozświetlona nasza miejska choinka. W związku z tym miasto przygotowało festyn dla dzieci i dorosłych. O godz. 16:45-17:25 przed Ratuszem Staromiejskim z programem artystycznym wystąpią dzieci z elbląskich szkół i przedszkoli. W przerwie (17.00 – 17.05) po odliczaniu, uroczystego rozświetlenia choinki dokona prezydent Elbląga witold Wróblewski.

Kucyki

W zagrodzie obok choinki będą żywe kucyki – dzieci będą miały możliwość zrobienia sobie z nimi zdjęcia.

Motomikołaje

Motomikołaje tradycyjnie spotkają się o godz. 16.00 na parkingu PWSZ przy Alei Grunwaldzkiej.

Przyjada na uroczystość rozświetlenia elbląskiej choinki. Następnie, jak co roku, odwiedzą oni dzieci przebywające w szpitalach.

Koncert stypendystów prezydenta miasta Elbląga

Od godz. 17.40 do 18.40 w sali koncertowej w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się koncert stypendystów prezydenta miasta Elbląga pt: „Stypendyści na gwiazdkę”

Mikołajkowy tramwaj

W godzinach 11:55 - 18:00 dzieci i dorośli będą mogli bezpłatnie przejechać się mikołajkowym, specjalnie na te okoliczność odświętnie przystrojonym tramwajem,w którym będzie można spotkać św. Mikołaja oraz skosztować słodkości.

Linia M będzie kursowała po trasie Ogólna - Druska, w kierunku Druskiej przez 12 Lutego, natomiast w kierunku Ogólnej przez Plac Słowiański oraz Królewiecką.

Rozkład jazdy:
Odjazdy z Ogólnej w kierunku Druskiej: 11:55, 13:55, 15:55, 17:20
Odjazdy z 12 Lutego w kierunku Druskiej: 12:08, 14:08, 16:08, 17:33
---------
Odjazdy z Druskiej w kierunku Ogólnej: 13:00, 15:00, 16:35, 17:57(kurs zjazdowy)
Odjazdy z pl. Słowiańskiego kierunku Ogólnej: 13:14, 15:14, 16:49, 18:11(kurs zjazdowy) 

Spektakl "Opowieść wigilijna" w Teatrze im. Aleksandra Sewrkuka w Elblągu

W dniu 6 grudnia dwukrotnie - o godz. 9.00 i 11.30 - będzie można zobaczyć na deskach elblaskiego teatru "Opowieść wigilijną" na podst. opowiadania Charlesa Dickensa w reżyserii Czesława Sieńki.

Jak informuje Teatr im. Aleksandra Sewrkuka w Elblągu:

Jak głoszą legendy i baśnie, w wigilię świąt Bożego Narodzenia zdarzają się rzeczy niezwykłe i tajemnicze. Zwierzęta przemawiają ludzkim głosem, zaciera się granica między rzeczywistością i zaświatami, czasem nawet duchy odwiedzają ludzi, by zdradzić im tajemnice Boskich wyroków, pocieszyć lub udzielić przestrogi. Opowiadanie Karola Dickensa jest moralitetem w stylu wiktoriańskim. Pokazuje głębokie doświadczenie i przemianę skąpca Ebenezera Scrooge'a w noc wigilijną. Scrooge jest samotnikiem, nie lubiącym ludzi, a dbającym jedynie o pomnażanie swojego majątku. W noc wigilijną ukazuje mu się duch Jakuba Marleya - jego zmarłego partnera w interesach, cierpiący pod ciężarem łańcucha win który wykuł sobie za życia. Jego wizyta ma uchronić Scrooge'a przed podobnym losem. Początkowo nieufny, Ebenezer zmienia zdanie pod wpływem wizyt kolejnych duchów: Ducha Dawnych Świąt Bożego Narodzenia, Ducha Obecnych Świąt i Ducha Świąt Przyszłych. Duchy pokazują bohaterowi sceny z jego życia przeszłego, teraźniejszego i przyszłego.

 

Karol Dickens - jeden z najbardziej popularnych pisarzy angielskich XIX wieku, autor m.in. "Klubu Pickwicka" i "Dawida Copperfielda" - napisał także cykl opowiadań związanych z kultem Bożego Narodzenia. Otwiera go wydana w 1843 roku "Opowieść wigilijna", wciąż bardzo popularna i czytana na całym świecie. Opowieści o duchach były w Anglii czasów Dickensa bardzo popularne. On sam, jako mały chłopiec z zachwytem chłonął każde słowo z historyjek o zjawach i czarach. Po latach przetworzył te opowieści z dzieciństwa w formie literackiej, a historia starego egoisty Scroogea, któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadza

Więcej informacji: teatr.elblag.pl/opowiesc-wigilijna 

Spotkanie mikołajkowe w Cukierni T. Deker

6 grudnia o godz. 17.00 w Cukierni T. Deker przy ul. Rzeźnickiej na elbląskiej starówce rozpocznie się spotkanie mikołajkowe dla dzieci. Organizatorzy przygotowali, jak przystało na tego typu miejsce, wspaniałe słodkości.

Mega mikołajki w Multikinie

6 grudnia w holu Multikina Elbląg najmłodsi widzowie będą mogli spotkać świętego Mikołaja, który chętnie zrobi sobie pamiątkowe zdjęcie, a dla wszystkich grzecznych dzieci znajdą się balony oraz drobny upominek. Organizowane będą liczne konkursy i zabawy - wspólne rysowanie, recytowanie wierszy, quizy o filmach. Nagrodami w konkursie będą: książeczki, puzzle, gry planszowe ​ufundowane przez Centrum Rekreacyjno-Edukacyjne "Kuldomek".

Tego dnia Multikino zaprasza również do stoiska z makijażami dla Małych Księżniczek. Będą one wykonywane hipoalergicznymi kosmetykami.

Multikino przygotowało w tym dniu specjalną ofertę dla najmłodszych. Znalazły się w niej następujące filmy:

Coco

Najnowsza animacja Disney/Pixar. Mały Miguel, zafascynowany grą na gitarze marzy o tym, by pójść w ślady swojego muzycznego idola. Niestety jego planów nie pochwalają najbliżsi. Seansom „Coco” towarzyszy krótkometrażówka „Kraina Lodu. Przygoda Olafa”.

10.00, 15.45, 18.30

Kumple z dżungli

Oto zgrana paczka superbohaterów z dżungli! Pasiasty kung-fu pingwin - Maurice, jego pasiasty syn, kung-fu… złota rybka - Junior, genialny wyrak - Gilbert, waleczny goryl - Miguel oraz czarująca nietoperka - Batricia.

Na drodze wesołej bandy staje piroman koala - Igor, który wiele lat temu miał plan zniszczenia dżungli. Wtedy zagładę powstrzymała tygrysica - mama Maurice’a. Teraz szalony koala ma szansę się zemścić.

13.30

Pierwsza gwiazdka

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia.

Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

9.00, 9.10, 9.30, 11.30, 12.00, 12.15, 15.15, 17.20

Barbie: Delfiny z magicznej wyspy

Dołącz do Barbie i jej sióstr — Skipper, Stacie oraz Chelsea, i wyrusz z nimi w pełną niesamowitych przygód podróż, na tropikalną wyspę. Ken bierze tam udział w programie stypendialnym z dziedziny biologii morza. Przyjaciele nurkując trafiają na młodego delfina, który wpłynął na ogrodzony teren. Nie jest to jednak zwykły delfin, tylko przepiękny, jaskrawo zielony, delfin szlachetny!

15.35, 17.15

Mikołajki w Kinie Światowid

Również Kino Światowid przygotowało ofertę dla najmłodszych.

Pierwsza gwiazdka

Mały, odważny osiołek o imieniu Bo tęskni za życiem z dala od codziennej pracy w wiejskim młynie. Pewnego dnia zbiera się na odwagę i ucieka na wolność, by spełnić swe marzenia. Po drodze spotyka uroczą owieczkę Ruth, która przypadkowo odłączyła się od swej trzody, oraz gołębia o wielkich aspiracjach. Wszyscy oni wspólnie z zabawnymi wielbłądami oraz kilkoma nieco ekscentrycznymi zwierzętami podążają za gwiazdą. Wkrótce staną się niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii wszech czasów – opowieści o pierwszych świętach Bożego Narodzenia.

14.00, 16.00

Mikołaj jest w każdym z nas

Nie musisz być dorosły ani bogaty aby dla swych bliskich stać się Mikołajem. A gdy odkryjesz piękno ciepłych, rodzinnych Świąt i podzielisz się tą radością z ważnymi dla Ciebie osobami, kto wie, może spotkasz Świętego Mikołaja we własnej osobie. To jest właśnie filmowa opowieść o takim spotkaniu...

14.15

Mikołaj i spółka

Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda!

18.15

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.