› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

500+ sprawia, że wigilia w wielu domach jest weselsza

› bieżące ponad rok temu    16.12.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
500+ sprawia, że wigilia w wielu domach jest weselsza

Boże Narodzenie kojarzy się z rodzinną atmosferą, kolędami, prezentami, no i zakupami. To kolejny rok, kiedy beneficjenci programu 500 plus, mogą liczyć na pomoc ze strony rządu.

Czy oznacza to, że Polacy nie będą oszczędzać na świątecznych wydatkach? Jeżeli interesuje Cię jak 500 plus może wpłynąć na zbliżające się święta, to przeczytaj nasz artykuł.

To już druga Gwiazdka z 500 plus - a jak wyglądała pierwsza?

Przed nami drugie Boże Narodzenie z programem “Rodzina 500 plus”. Zeszły rok był rekordowy w porównaniu do 2015. Według statystyk GUS, sprzedaż detaliczna wzrosła o 6,4%. Polacy kupowali więcej ubrań, artykułów spożywczych, ale też więcej prasy i książek. Co jednak najważniejsze eksperci wskazują, że rządowy program spowodował znaczną poprawę jakości życia wśród najuboższych rodzin. Dzięki programowi 500 plus skrajna bieda wśród dzieci zmniejszyła się o 94%. Wielu rodziców stać wreszcie na wymarzone prezenty dla swoich pociech. Niektórzy planują pierwszy lub drugi w życiu wyjazd zimowy.

500 plus nie tylko na wigilijnym stole

Rządowy program pomocy poprawił ogólny komfort życia wielu rodzin. Beneficjenci 500 plus mogli pozwolić sobie na remont, zakup potrzebnych urządzeń AGD. Widocznie wzrosła skłonność do większych wydatków.

Według ekspertów najbliższe święta będą średnio kosztowały polską rodzinę o 2% więcej niż w roku 2016. Co ciekawe Polacy planują wydać więcej na prezenty, niż na jedzenie czy rozrywkę. Okazuje się, że beneficjenci 500 plus wydają dodatkowe środki nie tylko na doraźne przyjemności, ale i trwalsze produkty.

Jaka jest przyszłość programu “Rodzina 500 plus”?

Spadek bezrobocia, większe wynagrodzenia czy wzrost PKB sprawiają, że Polacy oceniają sytuację gospodarczą coraz bardziej pozytywnie. W dodatku program 500 plus pobudza konsumpcję oraz powoduje, że jego beneficjenci mogą czuć się bardziej bezpiecznie ze swoim domowych budżetem. Taka atmosfera z pewnością sprzyja świątecznemu klimatowi. Oczywiście jak każdy projekt, także program “Rodzina 500 plus” nie jest wolny od wad. Dlatego co jakiś czas pojawiają się wątpliwości co do jego przyszłości. Jednak póki co, największą zmianą w omawianej ustawie była jej tegoroczna nowelizacja. Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o programie “Rodzina 500 plus” zajrzyj na stronę program500plus.org.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.