› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

2 kwietnia. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

› bieżące ponad rok temu    1.04.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
2 kwietnia. Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

W tym roku Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu włącza się w celebrowanie święta, które ma na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na potrzeby i problemy osób z autyzmem. Jak podkreśla Konwencja ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych, osoby z autyzmem są równe wobec prawa i przysługują im wszystkie prawa człowieka i podstawowe wolności. Niedopuszczalna jest dyskryminacja, nadużycia i izolacja, jaką doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi.

2 kwietnia kilkaset miejsc w całej Polsce rozbłyśnie na niebiesko, Elbląg po raz pierwszy przyłącza się do tej akcji. Akcja „Niebieskie światełko“ w Elblągu jest realizowana we współpracy z Urzędem Miasta, placówkami kultury, z zaprzyjaźnionymi firmami oraz mediami. W tym dniu podświetlone zostaną: siedziba PSONI Koło w Elblągu ul. 1 Maja, Biblioteka Elbląska ul. Świętego Ducha, jedna z form przestrzennych przy Galerii El oraz budynek firmy LIRA przy ulicy Saperów.

Obchody rozpoczną się o godzinie 20:00 symboliczną niebieską iluminacją, następnie wykonaniem pamiątkowego zdjęcia oraz przemarszem „niebieskich balonów“ z ulicy 1 Maja (spod siedziby PSONI Koło w Elblągu) pod Bibliotekę Elbląską.

Zachęcamy wszystkie placówki edukacyjne, aby przyłączyły się do akcji w kolejnych dniach kwietnia i zorganizowały akcję w szkole m.in. zakładając odzież w kolorze niebieskim lub dodały niebieski element do stroju tym samym popularyzując wiedzę o autyzmie.

Jeśli nie mogą Państwo być bezpośrednio w tym dniu z nami, zachęcamy do przyłączenia się do nas i zapalenia w swoim oknie „niebieskiego światełka“ jako znak solidarności i wsparcia osób z autyzmem.

Jeśli są miejsca, które chciałyby się przyłączyć do akcji, serdecznie zapraszamy. Pod numerem telefonu 55 233 75 93 można uzyskać wszystkie informacje o tej akcji.

Akcję realizujemy w ramach projektu „Nie zwalniamy tempa- usługi społeczne i integracja“ współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Elblągu 

Iwona Grajkowska
Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób
z Niepełnosprawnością Intelektualną
Koło w Elblągu
tel. 55 233 75 93
www.elblag.psouu.org.pl
www.facebook.com/psouu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.