› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Czy zdecydujesz się posłać 6-latka do szkoły zamiast do przedszkola?

1 grudnia dzieci z Elbląskiej Ligi Tańca będą rywalizować o tytuły najlepszych tancerzy

› sport ponad rok temu    28.11.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
1 grudnia dzieci z Elbląskiej Ligi Tańca będą rywalizować o tytuły najlepszych tancerzy

Elbląska Liga Tańca to przedsięwzięcie realizowane w ramach projektu „Przystanek Taniec” dofinansowany ze środków Gminy Miasta Elbląg, który skierowany jest do trzech klas trzecich z trzech różnych szkół – Szkoły Podstawowej nr 11, Szkoły Podstawowej nr 15 i Szkoły Podstawowej nr 18.

Od marca do czerwca, a następnie od września do grudnia wszyscy uczniowie, uczyli się tańca  towarzyskiego pod okiem instruktorów z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar. Zajęcia realizowane były na szkolnych salach gimnastycznych. Grudniowy turniej będzie podsumowaniem projektu i sprawdzeniem nabytych umiejętności. Wszyscy uczestnicy zaprezentują się przed 3 osobową komisją sędziowską, która wyłoni najlepsze pary Elbląskiej Ligi Tańca. Ci najlepsi zostaną uhonorowani medalami, a każdy uczestnik otrzyma upominek. Dodatkowo każda klasa zatańczy krótki układ choreograficzny z tańca nowoczesnego. Na widowni zasiądą rodzice, wychowawcy oraz dyrekcja szkół. Podczas turnieju dzieci będą mogły zobaczyć  pokazy tańca towarzyskiego w wykonaniu pary z Elbląskiego Klubu Tańca Jantar – Marcela Tworkowskiego i Agnieszki Jankowskiej.

Podczas piątkowego turnieju zaprezentują się również uczestnicy projektu „Strzeż się tycia wybierz zdrowy styl życia”, dofinansowanego ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu. Są to dzieci z Przedszkola nr 6, które biorą udział w zajęciach rytmiczno tanecznych realizowanych w Centrum Tańca Promyk oraz uczniowie dwóch klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Elblągu, które uczą się tańca towarzyskiego na szkolnych salach. Projekt rozpoczął się we wrześniu i trwa do końca grudnia.

Turniej odbędzie się w piątek, 1 grudnia o godz. 17:00 na sali sportowo-widowiskowej w Centrum Spotkań Europejskich Światowid. Koszt biletu 5 zł/ osoba dorosła, dzieci bezpłatnie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.